Seksajte grobo, če želite biti srečni
Nenavadna seksualna raziskava je razkrila, da so ljudje, ki uživajo v vezanju ter pokoravanju in seksajo grobo, bolj srečni.
Najbolj odprti naj bi bili homoseksualci, lezbijke in biseksualci, ki so pri seksu tudi bolj drzni (Photoxpress)
Po rezultatih raziskave naj bi kar 2 odstotka Avstralcev redno prakticiralo sadomazohistične igrice, ter se pri spolnosti podrejali partnerju ali se celo oblačili in pri seksu posnemali kakšne fantazijske junake in druge vzornike. Vsekakor pa na podlagi raziskave pri kateri je sodelovalo kar 20,000 Avstralcev, lahko ovržemo tudi stereotip o tem, da to počnejo zaradi spolnega pomanjkanja ali ker bi jih privlačila spolna zloraba.
»Naše ugotovitve podpirajo idejo o tem, da so vezanje, pokoravanje in sadomazohizem preprosto eden izmed seksualnih interesov, oziroma subkultura, ki privlači neko manjšino,« so avtorji povedali za enega od priznanih seksualnih medicinskih časopisov.
In kdo najraje prakticira umazane igrice med seksom?
Avtorji raziskave upajo, da bo raziskava pripomgla k razbijanju stereotipa, da so ljubitelji BDSM malce neuravnovešene osebe
Najbolj odprti naj bi bili homoseksualci, lezbijke in biseksualci, ki so pri seksu tudi bolj drzni.
»Nihče od njih ni bil v odnos prisiljen in prav tako se zaradi tega ne počutijo slabo oziroma zaskrbljeno.« Pravzaprav so moški, ki prisostvujejo v takih igricah ponavadi še bolj srečni, saj se po rezultatih lestvice psiholoških zaskrbljenosti nahajajo precej nizko.
Raziskovalci sicer niso ugotavljali, čemu je temu tako, vendar sumijo, da bi vzrok večjega zadovoljstva lahko bil preprosto to, da takšni moški živijo bolj v harmoniji s samim seboj, saj se podajajo v nekaj nenavadnega, v nekaj, kar si resnično želijo in pri tem nimajo zadržkov.
Vezanje, pokoravanje in sadomazohizem so po ugotovitvah raziskave le eden izmed mnogih seksualnih praks (Photoxpress)
Raziskava naj bi celo nasprotovala običajnim pogledom na BDSM (vezanje, pokoravanje, sadomazohizem in podrejanje). Ljudje, ki prakticirajo BDSM, so bili pogosto obravnavani kot malce "premaknjeni" oziroma tisti, ki potrebujejo zdravniško pomoč v obliki terapije. Poleg tega, da so bili pogosto poškodovani, naj bi veljali tudi za nevarne,« je dejala ena izmed avtoric raziskave, ki upa, da bodo rezultati pripomogli k zrušenju tega stereotipa.
