Obogatela z dostavo sperme na dom
Britanca sta obljubila, da bosta vsakemu neplodnemu paru izpolnila njihovo največjo željo: spermo jim bosta dostavila na dom.
Dostava sperme na dom - domiselna poslovna ideja (Photoxpress)
Obogatela na račun sperme
Nigel Woodford and Ricky Gage iz Velike Britanije sta obogatila na račun sperme, ki sta jo dostavljala na dom: v manj kot dveh letih sta zaslužila okoli 250.000 funtov, oziroma slabih 290.000 evrov. Verjetno je, da bi zaslužila veliko več, če ju pri tem ne bi ujele oblasti.
Njun recept za uspeh je bil relativno enostaven: Iz domače kleti sta prek internetne strani nudila "spermo za hišno oploditev", katere donatorji so bili popolnoma anonimni in dobro plačani. Vse tiste ženske in moški, ki so se več let bojevali z neplodnosjo in nezmnožnostjo imeti otroka, so se tako le registrirali in včlanili na spletni strani ter dobili spermo točno določenega darovalca na dom. Na njuni strani sta Nigel in Ricky obljubljala prav to: izpolnitev sanj vsem parom, ki ne morjo imeti otrok.
Seveda je bil v igri denar: Pari so morali najprej vplačati okoli 440 evrov, da so bazi podatkov sploh lahko pristopili in se registrirali. Potem so lahko izbirali med možnimi donatorji (visoki, majhni, suhi, močnejši...). Lahko so videli opis vsakega donatorja ter njihove osnovne podatke, kot je višina, teža, barva oči, njihov izvor ter hobiji in izobrazba. Po izboru donatorja je sledila novi položnica, še dodatnih 170 evrov, ki so bili namenjeni za stroške dostave sperme na izbrano hišno številko.
Povpraševanje po dostavi sperme na dom je bilo veliko
Na stotine žensk je od leta 2007 uporabljalo storitve "podjetja", ki se je ukvarjalo s prodajo sperme, policija pa je našla seznam z 792 že izvršenimi dostavami.
V Veliki Britaniji je od leta 2007 prodaja sperme in jajčnih celic brez licence HEFA (neodvisne organizacije, ki nadzira uporabo in prodajo spolnih celic) prepovedano. Woodford in Gage sta bila opozorjena, da je licenca nujna, a ker opozorila nista upoštevala, jima grozi kazen od dveh let naprej. Glede na to, da se neplodnost iz leta v leto povečuje, in da je čakalna vrsta za umetne oploditve dolga, sta po njunih besedah z dostavo sperme na dom rešila ogromno nesrečnih parov.
