Ste vedeli, da se možgani med orgazmom deaktivirajo?
In še več nadvse zanimivih in uporabnih dejstev o tem, kako ženske doživljajo orgazem.
Ženski orgazem še vedno ostaja nerazrešena uganka.
G-točka resnično obstaja
G-točka je majhno območje, ki se nahaja v notranjosti vagine na njeni sprednji steni. Če je pravilno stimulirana, lahko privede do zelo intenzivnega in močnega orgazma. Situirana je le nekaj centimetrov v nožnici, res pa je, da vsaka ženska ne more doživeti orgazma izključno z draženjem G-točke. Leta 2008 so italijanski raziskovalci našli anatomske razlike med ženskami, ki lahko doživijo orgazme G-točke in tistimi, ki tega ne zmorejo. Razmišljanje, da so vse ženske enake in da se vse odzivajo na draženje G-točke, je napačno. Torej če se sprašujete, zakaj partnerica kljub vašemu trudu iskanja in draženja področja, kjer naj bi se skrivala točka G, ne doživlja vrtoglavih vrhuncev kot po tekočem traku, je čisto verjetno, da ji to za ekstazo ni dovolj in da ji bolj odgovarjajo druga spolna početja.
Vse ženske ne morejo doživeti orgazma zgolj s stimulacijo G-točke.
Možgani se popolnoma izklopijo
Včasih malce za šalo in malce zares zatrdimo, da seks in razum ne gresta z roko v roki. Nekateri boste presenečeni nad dejstvom, da je v tej trditvi kar nekaj resnice. Namreč raziskava, ki je bazirala na opazovanju možganske slike, je pokazala, da so ženski možgani med doživljanjem orgazma popolnoma deaktivirani. Mnoga področja na možganih se popolnoma izklopijo, vključno s tistimi, ki imajo veze s čustvi.
Med orgazmom se večina delov ženskih možganov deaktivira. (jlp)
Nekatere ženske ne morejo doživeti orgazma
Ameriška raziskava iz leta 1999 trdi, da kar 43 odstotkov žensk ne more doživeti orgazma. Ker je tako imenovana ženska seksualna disfunckija tako pogosta, se mnogi sprašujejo, ali gre za zdravstveno motnjo. Kot druga alternativa ostajajo psihične težave, ki lahko izvirajo celo iz otroštva ali pa bazirajo na raznih strahovih. Ženske z anorgazmijo kljub vsemu zatrjujejo, da med seksom uživajo enako kot tiste, ki za piko na i dosežejo tudi veliki O. Na nezmožnost doseganja orgazma včasih vplivajo tudi razna zdravila. Kako se omenjena spolna težava zdravi in odpravlja, pa je odvisno od tega, kje leži njen vzrok.
Nekatere ženske nikoli ne doživijo vrhunca, a vseeno močno uživajo med seksom.
Geni vplivajo na pogostost doživljanja orgazmov
Izvedena je bila tudi prva genetična raziskava ženskega orgazma. Ta trdi, da imajo geni skorajda 50 odstotkov vpliva na to, kako pogosto bo ženska doživljala orgazme. Nekatere ženske orgazma ne dosežejo med spolnim odnosom, druge pa ga težko dosežejo z masturbacijo. Verjeli ali ne, velik vpliv na doseganje orgazmov ima vzgoja, kar dobršen del pa pripada tudi genskemu faktorju.
Tudi geni vplivajo na pogostost doživljanja orgazmov. (jlp)
Orgazem s pomočjo daljinskega upravljalca
Najbolj ekstremna rešitev za seksualne disfunkcije, torej za težave z doseganjem orgazma, je verjetno tako imenovani orgazmatron, ki je vsajen v hrbtenico in uporabnika stimulira, ko se vklopi s pomočjo daljinskega upravljalca. Proizvod je še vedno v fazi razvoja, saj so imeli strokovnjaki kar nekaj težav z iskanjem prostovoljk in prostovoljcev, ki bi bili pripravljeni orgazmatron preizkusiti, preden ga lansirajo na trg.
Kljub vsemu ostaja tančica skrivnosti
Ženski orgazem še vedno ostaja misterij za evolucijske biologe. Ni povsem jasno, zakaj ženske sploh doživljajo orgazme, po drugi strani pa je moteče, da ga nekatere sploh ne doživijo. Spet tretje ga lahko doživijo le z določeno vrsto stimulacije, kot je na primer oralni seks, penetracija ali pa zgolj z masturbacijo. Med strokovnjaki je prišlo celo do špekulacij, da je ženski orgazem evolucijsko naključje. Kakorkoli že, ženski orgazem bo očitno še kar nekaj časa ostal ovit v tančico skrivnosti.
