Reciklirana embalaža je lahko nevarna!
Pri večini kartonske embalaže so odkrili vsebnost nevarnih kemikalij, ki lahko pronicajo v živila!
Kartonske embalaže so povečini izdelane iz recikliranega papirja, zaradi česar vsebujejo strupene snovi, ki lahko pronicajo v pakirano živilo (Photoxpress)
Strupena embalaža
Žitarice oz. žitni kosmiči, testenine, riž in druga živila, pakirana v kartonske škatle, lahko vsebujejo strupene rakotvorne snovi, svarijo raziskovalci.
Kemikalije iz recikliranega papirja, ki ga uporabljajo za izdelavo večino karotnske embalaže, očitno prehajajo na živila. Raziskovalci v Švici in Nemčiji so pri izdelkih iz supermarketov ugotovili, da vrednosti teh strupenih snovi tudi do 100-krat presegajo dovoljene vrednosti.
Te kemikalije - mineralna olja in hidrokarboni - naj bi povzročale vnetja notranjih organov. V daljšem časovnem obdobju konzumacije previsokih količin pa lahko povzročijo tudi različne vrste raka.
Nekateri svetovni proizvajalci živil so že zamenjali ali spremenili embalaže - nekateri so prenehali z uporabo kartona iz recikliranega papirja, nekateri pa so začeli uporabljati debelejšo notranjo embalažo, saj so nemški in švicarksi raziskovalci ugotovili, da samo v primeru, ko je notranja embalaža dovolj kakovostna, strupene kemikalije v živilo ne pronicajo.
