Ženske, ki doživijo 300 orgazmov na dan!
Gre za redko spolno motnjo, ko je ženska neprestano vzburjena nekaj tednov skupaj. Ne spreglejte!
Neprestana vzburjenost pri ženskah je sicer redka spolna motnja, vendar zato toliko bolj neprijetna. (jlp)
Neprestana vzburjenost pri ženskah je redka spolna motnja
Prvič je to spolno motnjo označila in zabeležila leta 2001 dr. Sanda Leiblum. Gre zgolj za vzburjenost, ki je ne spremlja poželenje. Ženska mora doživeti orgazem, saj drugače ne popusti neznosna napetost v njenem telesu. Sprostitev pa je na žalost le začasna- dokler se občutek napetosti ne pojavi ponovno in se mora ponovno sprostiti. Vsakič je močnejše in vsakič je pot do orgazma težja. Nekatere ženske poročajo tudi o 300 orgazmih na dan! Vzburjenost lahko traja tudi nekaj tednov skupaj.
Uničeno imajo socialno življenje. (jlp)
Neprestana vzburjenost ni isto kot nimfomanija
V tem prisiljenem samozadovoljevanju seveda ni nobenega zadovoljstva, kvečjemu frustracije. Tiste, ki so to doživele opisujejo približno tako, kot da bi te posililo lastno telo. Ne gre za nimfomanijo, nič nima opraviti z libidom. Problem je v genitalijah, ki dobivajo napačna sporočila.
Neprestana vzburjenost doleti različne profile žensk
Ženske, ki jih doleti neprestana vzburjenost, so različnih starosti, nekatere v menopavzi, druge preživljajo svoj normalen menstrualni ciklus. Velika večina med njimi pa to prikriva zaradi sramu in strahu pred nerazumevanjem okolice.
Mnoge mislijo, da so seksualno nenormalne oziroma pripišejo to prevelikemu libidu. (jlp)
Mnoge prikrivajo tudi pred lastnimi partnerji, saj se bojijo, kako bi nanje gledali. Ta motnja jemlje spanec in posledično tudi psihično in fizično moč. Nekatere ženske pripelje celo na rob samomora. Uničeno imajo socialno življenje. Prav tako lahko neprespanost in nenehna potreba po samozadovoljevanju ogroža njihove službe.
Kaj je vzrok neprestane vzburjenosti?
Najverjetneje gre za nepravilnosti v delovanju živcev limbičnega centra v možganih. Prav tako je lahko motnja posledica delovanja nekaterih zdravil. Simptomi se od ženske do ženske rahlo razlikujejo.
Je ozdravljenje te motnje možno?
Težko je določiti pravilno zdravljenje, saj natačen vzrok še ni znan. Ne le vzrok, tudi na sploh njeno delovanje in nepoznavanje natančnejšega poteka motnje onemogočajo resničen vpogled v težavo in v njeno razsežnost. Razlog nepoznavanja je premalo zabeleženih primerov in premalo raziskav, saj se malo žensk odloči za obisk pri zdravniku. Mnoge zato, ker jih je sram, saj mislijo, da so seksualno nenormalne oziroma pripišejo to prevelikemu libidu.
Stiske nekatere navedejo tudi na samomorilne misli. (jlp)
Nekateri se za zdravljenje te motnje poslužujejo antidepresivov. V skrajni sili se zdravniki obračajo tudi k elektrošokom, katerih hud stranski učinek je lahko izguba spomina, učinek pa po nekaterih poročanjih skromen. Zdravljenje simptomov ne odstrani vedno povsem . Vsekakor pa lahko omili bolečino, stres, neprijetnosti.
